W sobotę 26 czerwca na Stadionie Polonii w Warszawie odbędzie się Wielki Finał Mini Mistrzostw Europy w piłce nożnej dzieci i młodzieży z roczników 2008-2013.

 

Mini Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 13 lat to cykl 12 turniejów eliminacyjnych kończących się wielkim finałem w Warszawie. Wzięło w nim udział ponad 2 000 młodych piłkarzy występujących i zrzeszonych w klubach piłkarskich. Turniej eliminacyjny odbywał się przy współpracy następujących miast: Białobrzegi, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Izabelin, Kozienice, Piaseczno, Radom, Warka, Warszawa oraz Ośrodków Sportu i klubów piłkarskich.

W najbliższą sobotę o najlepsze miejsca mecze rozegrają 24 drużyny. Turniej finałowy odbędzie się na głównej płycie stadionu Polonii w Warszawie.

Organizatorem i pomysłodawcą mistrzostw jest Krzysztof Roszak, który zaprasza wszystkich na imprezę finałową. „Za nami dwanaście turniejów eliminacyjnych na których nie brakowało skrajnych emocji od smutku do ogromnej radości nie tylko wśród zawodników. Ważne, że wszystkie mecze odbyły się w duchu sportowej rywalizacji i na zasadach fair play. Nie mniejsze emocje będziemy mogli zobaczyć na finale, na który wszystkich serdecznie zapraszam” – dodaje Roszak.

Obok rywalizacji zespołów organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji sportowych, a udział potwierdziło wielu gości specjalnych. Jednym z ambasadorów Mini Mistrzostw Europy 2021 jest Arkadiusz Malarz: „Wiele piłkarskich karier zaczyna się na takich właśnie turniejach i jestem przekonany że na MME2021 zobaczymy przyszłe gwiazdy polskiej i być może światowej piłki nożnej. Mam nadzieje, że w Polsce będzie co raz więcej turniejów dla dzieci na takim poziomie organizacyjnym” -  podkreśla Malarz

 

26.06.2021, start godzina 9.00, Stadion Polonii, ul. Konwiktorska 6, Warszawa (wstęp bezpłatny)

Serdecznie zapraszamy!

 

Organizatorzy: KR SPORT, agencja reklamowa unodue.

Oficjalny fanpage: https://www.facebook.com/MiniMistrzostwa2021   

Patronat nad imprezą objęli: Polski Związek Piłki Nożnej, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Prezydent Miasta Radomia, Fundacja im. Kazimierza Górskiego, Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Patronat Medialny: Radio ZET, Sieć portali miejskich twoje-miasto.pl, Junior Weszlo.com oraz Asystent Trenera.

Partnerzy: Multismak, Lekcjeonline.pl, Sart, Swigo