Ze niezmiernym smutkiem przyjęliśmy wiadomość,  że odszedł od nas nasz współpracownik i Przyjaciel,  Pan Andrzej Owczarek .

Społecznik i samorządowiec,  piaseczyński  radny , członek  prezydium Rady Miejskiej I – j kadencji a przede wszystkim dla Nas , ludzi sportu - sportowy pasjonat.

Swoje zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnego sportu realizował w piaseczyńskim urzędzie, a następnie w  jeszcze większym zakresie, w naszym GOSiR- rze, którego był współtwórcą i jednym z pierwszych pracowników.

Tu, z właściwą sobie solidnością i charyzmą, zajął się organizacją życia sportowego a przede wszystkim rozwojem sekcji koszykarskiej i tenisowej.

Stał się ich zawodowym opiekunem, pomysłodawcą i organizatorem wielu sportowych imprez.

Niektóre z nich są do dziś kontynuowane a tenisowy turniej Grand Prix Piaseczna Amatorów, ze swoją blisko 25-letnią historią, jest jedyną taką imprezą w kraju.

Poza pracą zawodową Pan Andrzej znajdował jeszcze czas na społeczne działania dla sportu - był Prezesem LKS Perła Złotokłos, rodzimego klubu, który dzięki Niemu zyskał nową jakość organizacyjną i szkoleniową, kontynuowana do dzisiaj.

Już nie będąc w pełni aktywnym  zawodowcem i działaczem, zmagającym się ze zdrowotnymi słabościami, przyjeżdżał do GOSiR- u,  by kibicować ulubionemu turniejowi tenisowemu, z satysfakcją widzieć kontynuację swoich działań i spotykać tu takich jak on pasjonatów. 

Skromny, rzetelny i życzliwy każdemu, dobry człowiek jakim był Pan Andrzej mógł być dumny ze swoich ponadczasowych dokonań.

Obok nich pozostawił wielkie grono życzliwych ludzi, przyjaciół, zyskując ich uznanie, szacunek i wielką o sobie pamięć.

Naszego Przyjaciela żegnamy we czwartek, 5 sierpnia o g. 14. w Złotokłosie.

 

Zapraszamy na bezpłatne
zajęcia gimnastyki, 
animacje dla dzieci
oraz
wykłady dotyczące zdrowego stylu życia
w Parku Miejskim im. Książąt Mazowieckich w Piasecznie!!!

Już w najbliższą niedzielę w Piasecznie przy pingpongowych stołach ponownie zmierzą się pasjonaci gry w tenisa stołowego, którzy wezmą udział w Wakacyjnym Grand Prix Piaseczna. Zawody przeznaczone zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów co miesiąc przyciągają sporą grupę chętnych (w maju 252 zawodników, w czerwcu 228 startujących). Turniej odbędzie się na 22 stołach w sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie, a rywalizować będzie można w 5 kategoriach: Dzieci, Dzieci-PRO (trenujące wyczynowo i startujące w zawodach organizowanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego), Amator, Gry Podwójne i Open. Na najlepszych zawodników czekają puchary i medale oraz nagrody rzeczowe.

Szanowni Państwo,

LUX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej.

W okresie wakacji na pływalni GOSiR obowiązują wakacyjne opłaty dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych (należy okazać legitymację)  

- WEJŚCIE -  4 zł/1 godz.

PŁYWALNIA  GOSiR

w każdy weekend lipca zaczynając

 od 11.07.2021 (niedziela)

jest czynna w godz.  09.00 – 17.00

Za utrudnienia przepraszamy!

Szanowni Państwo,

 Informujemy, że w dniu   02.07.2021 r.  (piątek)  

w godz. 9.00 – 13.00  na pływalni GOSiR odbędą  się zawody pływackie

SP w Józefosławiu

Pływalnia dla osób indywidualnych w tych godzinach będzie nieczynna!

W najbliższą niedzielę 27 czerwca w sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji do stołów staną pasjonaci gry w tenisa stołowego, którzy będą rywalizować w ramach Grand Prix Piaseczna. Będzie to drugi turniej XXIII edycji zawodów. Miesiąc temu padł rekord frekwencji, a udział w zawodach wzięło ponad 250 uczestników.

 

W turnieju wziąć mogą udział zarówno dzieci jak i dorośli, zawodowcy i amatorzy, Zawodnicy będą rywalizować w 8 kategoriach, a turniej rozegrany zostanie na 22 stołach. Na najlepszych uczestników czekają puchary i medale oraz nagrody rzeczowe (bony do Decathlon Piaseczno oraz sklepu ze sprzętem do tenisa stołowego – MODEST).

 

Podczas zawodów odbędzie się losowanie nagród, a w nich do wygrania koszulki z autografami reprezentantów Polski w tenisie stołowym, voucher do restauracji Szara Eminencja oraz sprzęt sportowy.

 

Termin: 27 czerwca 2021

Miejsce: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Sikorskiego 20 w Piasecznie

Godziny rozpoczęcia zawodów:

  • skrzat, dzieci, junior zapisy do godziny 9:30 (start 10:00)
  • amatorzy zapisy od 11:30 do 12:00 (start 12:30)
  • gry podwójne zapisy od 13:30 do 14:00 (start 14:30)
  • open zapisy od 15:30 do 16:00 (start 16:30)

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu   26.06.2021 r.  (sobota)   w godz. 8.00 – 14.00  na pływalni GOSiR odbędą  się zawody pływackie z cyklu Grand Prix Piaseczna pływalnia dla osób indywidualnych w tych godzinach nieczynna!   

W sobotę 26 czerwca na Stadionie Polonii w Warszawie odbędzie się Wielki Finał Mini Mistrzostw Europy w piłce nożnej dzieci i młodzieży z roczników 2008-2013.