II edycja „KaBeR –TRÓJBÓJU DRUŻYNOWEGO I INDYWIDUALNEGO”

 

Już 24 września Las Chojnowski wraz z akwenem wodnym w Zalesiu Górnym zamieni się w arenę zmagań dla śmiałków, którzy wezmą udział w II edycji KaBeR Trójbój Drużynowy i Indywidualny.

Ta nowatorska formuła trójboju drużynowego jest połączeniem trzech dyscyplin kajakowania, biegania i kolarstwa MTB z psami jak i bez psów. W tym roku forma zawodów została wzbogacona o KABER RACE ( bez psów) i KABER SOLO, gdzie zawodnik sam pokonuje wszystkie trzy dystanse.

 

Co to jest KaBeR ?

To współzawodnictwo sztafetowe w trzech formułach:

I formuła to KABER DOG

Drużyna składa się z trzech osób i dwóch psów, w składzie drużyny musi być co najmniej jedna kobieta.

I zawodnik -  kajakowanie w kajaku jedynce - dystans 1500 m. (bez psa),

II zawodnik  - bieganie z psem - dystans 4300 m.,

III zawodnik  - rowerowanie z psem - dystans 5300 m.

 

II formuła to KABER RACE

Drużyna składa się z trzech osób (bez psa), w składzie drużyny musi być co najmniej jedna kobieta.

I zawodnik -  kajakowanie w kajaku jedynce - dystans 1500 m. (bez psa),

II zawodnik  - bieganie - dystans 4300 m.,

III zawodnik  - rowerowanie - dystans 5300 m.

 

III formuła to KABER SOLO

Tu zawodnik indywidualnie bez psa pokonuje wszystkie trzy dystanse.
Kajakowanie w kajaku jedynce 1500 m., bieganie 4300 m. i rowerowanie 5300 m.

Zawody rozpoczyna zawodnik którego zadaniem jest wystartowanie i pokonanie trasy kajakowej - bez psa. Następnie po wyjściu z kajaka dociera do pierwszej strefy zmianowej – biegowej gdzie czeka II zawodnik - biegacz z psem ( DOG) bez psa ( RACE), który po przejęciu czytnika czasowego rusza w trasę biegową.

W KABER DOG ze względu na bezpieczeństwo zwierząt i uczestników nie dopuszcza się by rywalizujące psy ( biegacz- rowerzysta) miały ze sobą kontakt, w związku z czym chip pomiarowy jest przekazywany ponownie kajakarzowi, który biegnie do rowerowej strefy zmianowej i przekazuje CHIP rowerzyście z psem. W przypadku KABER RACE biegacz bezpośrednio dobiega do rowerzysty. Wygrywa drużyna która osiągnie najlepszy czas pokonując poprawnie trasę.

 

Uczestnicy zawodów jak i treningów, które odbywają się pod okiem wyspecjalizowanej kadry trenerskiej, mają do dyspozycji sprzęt sportowy kajakowy oraz zaprzęgowy. Zapewniamy szkolenie z zasad techniki kajakowania, biegania z psem jak i bez psa oraz rowerowania z psem i bez psa.

 

Formuła zawodów, oprawa, bogactwo nagród i pakietów startowych a przede wszystkim atmosfera panująca podczas startów i treningów sprawia, że zainteresowanych jest coraz więcej.

Zapraszamy serdecznie.

 

Zgłoszenie do zawodów www.dostartu.pl/kaber-dog-race-solo-v7910

Więcej informacji na www.facebook.com/events/765131018035049