W miniony weekend (29-30.03) we Włoszakowicach mogliśmy obejrzec najlepszych juniorów i seniorów w formułach Point fighting i Light contact w Kickboxingu w Polsce. Wśród startujących 68 klubów (ponad 400 zawodników) nie mogło zabraknąc zawodników z X Fight Piaseczno. Po raz kolejny okazało się że w formule Pointfighting Piaseczno nie ma sobie równych. 9 medali w tym 4 złote zapewniły naszym fighterom pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw w tej formule walki. Mistrzami Polski zostali: Oskar Kondraciuk, Klaudiusz Świstulski, Christina Kowzanowicz i Patrycja Jaworska. Patrycja została wybrana również najlepszą zawodniczką zawodów wśród seniorek. Tytuły v-ce Mistrzów Polski przywieźli ze sobą Zuzanna Ślosorz i Zuzanna Wesołowska a brązowe medale : Katarzyna Sygocka, Beata Sieczko, Michał Bocheński.

Zdecydowanie trudniej było o medale w formule Light contact. Bardzo licznie obsadzone kategorie i wysoki poziom rywalizacji sprawił że w tej formule możemy cieszyc się tylko 3 miejscami na podium. Nie zawiódł faworyt. Łukasz Wichowski zdecydowanie wygrał kategorię do 84kg wśród Seniorów. Bardzo dobrze zaprezentował się również nasz jedyny weteran Michał Bocheński, który zdobył tytuł v-ce Mistrza Polski w kategorii do 74kg. Wśród juniorów najlepiej wypadła Katarzyna Sygocka. Kasia wywalczyła 3 miejsce na podium przegrywając nieznacznie półfinał z późniejszą zwyciężczynią kategorii. Gratulujemy.

alt
Mistrzowie Polski Pointfighting od lewej: Christina Kowzanowicz, Patrycja Jaworska, Klaudiusz Świstulski, Oskar Kondraciuk (Foto: Marcin Pałuba)

Źródło: KS X-Fight Piaseczno