Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników aktywności fizycznej, sportu i rekreacji do udziału w pikniku sportowym '25 Lat Sportowej Pasji". Tego dnia na Stadionie Miejskim przy ul. 1 Maja 16 w Piasecznie odbędzie się sportowe święto, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Przewidzieliśmy mnóstwo atrakcji i zawodów sportowych. Oprócz sportowych zmagań strefa zabawy dla dzieci oraz foodtrucki.
GDZIE: Stadion Miejski GOSiR Piaseczno, ulica 1 Maja 16
KIEDY: Rozpoczęcie pikniku: 3 czerwca, godzina 11:00; zakończenie pikniku: 4 czerwca godzina 19:00

Gala Kickboxingu "Piaseczno Fight Night 11"  odbędzie się 15 Października o godz. 19.00 w Hali GOSiR przy ul. Sikorskiego 20 w Piasecznie.

Na Gali zobaczymy czołowych polskich kickboxerów walczących w formułach ringowych: Full contact, Low kick i K-1.

Piaseczno reprezentować będą zawodnicy: Rafał Wójcik, Sebastian Jędraś, Daria Niciporuk, Piotr Sieliwoniuk, Kacper Piecyk i Patryk Glinka. 

Oprócz regularnych pojedynków w Kickboxingu organizatorzy zobaczymy również  pojedynek w Paraboxingu (walka bokserska zawodników na wózkach).

5 listopada w Centrum Edukacyjno- Multimedialnym rozegrano turniej z okazji 590. rocznicy nadania Piasecznu praw miejskich.

Rywalizowały ze sobą 23 drużyny przedstawicieli organizacji, instytucji i władz samorządowych, szkół i grup przyjaciół.

Poniżej przedstawiciele GOSiR (od lewej): Piotr Obłoza, Katarzyna Kondraciuk, Marek Frącz oraz Łukasz Kamiński.

W najbliższą niedzielę swoją inaugurację będzie miała XXII edycja Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Impreza ta cieszy się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością, wystarczy napisać, że w zeszłorocznych rozgrywkach wzięło udział prawie 550 osób. Podobnie jak w latach ubiegłych turniej skierowany jest niemal do wszystkich chętnych, którzy będą rywalizować w 8 kategoriach (4 kategorie dziecięce, kobiety, amatorzy, open oraz gry deblowe). Turnieje odbywają się jeden raz w miesiącu a zwieńczeniem cyklu jest czerwcowy turniej TOP-12, w którym grają najlepsi zawodnicy z klasyfikacji generalnej (liczone są wyniki z 6 najlepszych turniejów).

Niniejszym informujemy, że została uruchomiona procedura przyznawania nagród i wyróżnień Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno za wyniki sportowe oraz działalność społeczną na rzecz sportu w 2018 roku.

Termin składanie wniosków upływa 23 stycznia 2019 o godz.15.00.
Wnioski należy składać w sekretariacie GOSiR Piaseczno ul. Gen. Wł. Sikorskiego 20 w godz. 9-15.
Nieterminowe złożenie wniosku jest jednoznaczne z utratą możliwości ubiegania się w/w nagrody i wyróżnienia.

Zasady i tryb przyznawania nagród określone są uchwałą nr 798/XXVIII/2016 Rady Gminy Piaseczno z dnia 14 grudnia 2016 r. w sprawie zasad i trybu przyznawania zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym wyróżnień i nagród za osiągnięte wyniki sportowe. W załączeniu wniosek nagrodowy oraz uchwała regulująca zawady przyznawania nagród i wyróżnień.

Gala podsumowująca rok sportowy 2018 odbędzie się 15 lutego 2019 roku o godzinie 17.00 na hali sportowej Stadionu Miejskiego Piaseczno przy ul. 1 go maja 16.
Dodatkowych informacji udziela Katarzyna Kondraciuk 660-057-999.

Wniosek nagrodowy do pobrani tutaj
Uchwała Rady Miejskiej Nr 798/XXVIII/2016 do pobrania tutaj
Załącznik do Uchwały Rady Miejskiej Nr 798/XXVIII/2016 do pobrania tutaj

alt alt

W dniach 15-17 lutego nasi zawodnicy wzieli udział w Międzynarodowym Turnieju w Kickboxingu "Slovak Open" w Bratysławie. W zawodach wziało udział blisko 600 zawodników z 91 klubów z 7 krajów. Nasza 12 osobowa ekipa zaprezentowała się bardzo dobrze zdobywając 11 medali. Niestety zabrakło odrobiny szczęścia w walkach finałowych gdyż żadnemu z naszych zawodników nie udało się wygrac swojej kategorii.

15 lutego na Stadionie Miejskim GOSiR Piaseczno, po raz jedenasty została zorganizowana Gala Sportu 2019, Podsumowanie Roku Sportowego 2018 Gminy Piaseczno. Gala Sportu to przede wszystkim integracja piaseczyńskiego środowiska sportowego. Na imprezie zostały wręczone wyróżnienia w kategorii zawodnik, nadzieja sportowa, trener, działacz sportowy, sponsor oraz najbardziej usportowiona szkoła gminy Piaseczno. W tym roku po raz pierwszy zostały wręczone nominacje stypendiów sportowych Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno dla najbardziej utytułowanych zawodników 2018 roku.

Po niemal dwumiesięcznej przerwie, na którą wpływ miały ferie zimowe, odbył się kolejny turniej XXI edycji Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Organizatorzy poświęcili ten czas na to, aby podczas lutowego turnieju zawodnikom niczego nie zabrakło. Przede wszystkim  uczestnicy mieli kolejną okazję spotkać się z jedną z najlepszych zawodniczek tenisa stołowego w Polsce. Tym razem gościem specjalnym zawodów była Paulina Krzysiek, zawodniczka ekstraklasy kobiet oraz dwukrotna medalistka Mistrzostw Polski Seniorek. Paulina przez niemal okrągłą godzinę grała przy stole zarówno z dziećmi jak i dorosłymi, którzy mieli ochotę spróbować swoich sił z zawodniczką. Następnie Paulina poprowadziła loterię, w której nagrodami były m.in. Koszulki zespołów z najwyższych klas rozgrywkowych oraz wręczyła nagrody najlepszym zawodnikom w kategoriach dzieci i juniorów. Ponadto do Piaseczna powróciła pizza z restauracji "Zakątek Smaku", którą uczestnicy mogli się posilić w trakcie trwania zawodów.

Z radością informujemy, iż 16.03.2019 (sobota) startujemy z kolejną edycją bezpłatnych zajęć Nordic Walking dla osób 50+.

Spotykamy się na pl. Piłsudskiego w Piasecznie o godz.9.00.
Przygotujcie się na sporą dawkę ruchu, wiedzy, zdrowia i dobrego humoru.
Zajęcia poprowadzą doświadczeni instruktorzy Gabriela Helak i Maciej Helak. Przeprowadzą rozgrzewkę, przekażą wiedzę, nauczą, odpowiedzą na wszelkie pytania związane z Nordic Walking.
Spotkania dedykowane są zarówno osobom początkującym jak i zaawansowanym w technice Nordic Walking. Intensywność dostosowana do wydolności uczestników.

Istnieje możliwość bezpłatnego skorzystania z kijów po uprzedniej rezerwacji pod nr 605-645-150.

Harmonogram spotkań:
- 16, 23, 30 marca,
- 6, 13, 27 kwietnia,
- 11, 18, 25 maja,
- 1, 8, 15, 22, 29 czerwca.

Po wakacyjnej przerwie wracamy do zajęć.

Projekt finansowany przez Gminę Piaseczno, realizowany przez Fundację Żyj Aktywnie po 50-tce.

Zapraszamy serdecznie! ChodźÂ  z Nami! Odkryj swoją nową pasję!

9 marca 2019 roku piaseczyńskie lodowisko zdominowali hokeiści. Do turnieju o Puchar Piaseczna zgłosiło się 8 drużyn: Amatorzy Dęblin, Diabły Mszczonów, Pogoń Bydło Warszawa, Kaczory Radziejowice, Grawitacja Piaseczno, Raki Skierniewice, Wydry Tarczyn 1 i Wydry Tarczyn 2.

6 medali zdobyli nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski Kadetów w Kickboxingu w formle Kick light które odbyły sie w dniach 8-10 Marca w Mysiadle. Wszyscy pokazali serce do walki lecz nie wszystkim udało się wejśc do strefy medalowej. W zawodach wzięło udział blisko 300 zawodników z 60 klubów z całej Polski. W tym licznym gronie "X fight" zajął 3 miejsce w rywalizacji drużynowej.